9 czerwca, 2021

Pierwszy odcinek z serii dotyczącej wyboru ścieżek kariery w weterynarii. Dostępny zarówno do wysłuchania jako podcast jak i do obejrzenia na youtube.

Na pierwszy ogień wywiad z wybitną specjalistką i moją koleżanką: lek. wet Martą Boruczkowską. Wywiad poświęcony jest karierze kardiologa weterynaryjnego.

O moim gościu:

lek. wet. Marta Boruczkowska

Tytuł lekarza weterynarii uzyskała na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Aktualnie posiada dwie specjalizacje ukończone w Polsce – Choroby Wewnętrzne Psów i Kotów (Olsztyn) oraz Choroby Zwierząt Nieudomowionych (Warszawa) oraz jedną za granicą – kardiologia – jako absolwentka ESAVS (The European School for Advanced Veterinary Studies) na kierunku Cardiology I – V. Przynależy do Europejskiego Stowarzyszenia Kardiologów Weterynaryjnych ESVC oraz Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt PSLWMZ Na co dzień konsultuje w północnej i środkowej Polsce głównie pacjentów kardiologicznych i pulmonologicznych oraz zwierzaki cierpiące na nadciśnienie Standardowym pacjentem w gabinecie jest „kaszlący pies lub kot” :) Jej specjalnością jest echokardiografia oraz ultrasonografia przezklatkowa płuc. Organizuje również szkolenia, warsztaty oraz webinaria z kardiologii, pulmonologii i nadciśnienia dla studentów oraz lekarzy weterynarii w Polsce i za granicą.

Aktualnie pracuje w Gdańsku nad otwarciem Specjalistycznego Centrum Weterynaryjnego „Łapa na Pulsie”, gdzie opiekę znajdą zarówno pacjenci kardiologiczni, pulmonologiczni , jak i cierpiący na inne jednostki chorobowe sięgające dalszych dziedzin interny.

Po godzinach prowadzi konta na Instagramie:

@ vet.cardio.life – gdzie pokazuję życie lekarza weterynarii od zaplecza oraz

@ lapa.na.pulsie – gdzie można zobaczyć krok po kroku jak powstaje zakład leczniczy dla zwierząt

https://www.youtube.com/watch?v=LTVH1n9eRLk&ab_channel=EgzooVetEgzooVet